CUPLOK İSKELE SİSTEMİ

Bu sistem kesin olarak kanıtlanmış, ağır yükleri destekler ve aynı zamanda oldukça hafif ve montajı kolaydır. Sadece kalıp iskele desteği için değil, erişim için de uygun çok amaçlı bir sistemdir ve özellikle otoyol köprülerinin yanı sıra ofis ve çalışma yerleri yapımı gibi yapı ve inşaat mühendisliği projeleri için uygundur.

 

Cuplok piyasada bulunan en güçlü iskele destek sistemlerinden biridir ve kendisini tekrar tekrar kanıtlamıştır. Bu sistem piyasaya çıkarıldığından beri yoğun ArGe çalışmaları gerçekleştirdik ve bu çalışmaların kalitesi daha yüksek olan malzemelerle birlikte kullanılmasıyla sistede yük kapasitesini arttırmasına imkan sağlandı. Bu sistem ayak başına 46 kN destekleyebiliyor ve bu güçlü kapasite diğer sistemlerden %25 daha büyük olan destek ızgaraları elde ederek kayda değer malzeme tasarrufu sağlamaktadır.
Tüm bileşenler, hasarlara karşı koymak için yüksek derecede dayanıklıdır.

 

 

Cuplok sistemi hem montaj hem de söküm esnasında kayda değer tasarruflar sağlayabilmektedir. Aynı anda 4 yönde bağlantılar yapılabildiği için bağlantı yöntemi diğer sistemlerde olduğundan daha hızlıdır. Eşsiz düğüm noktası bağlantı yöntemi, tokmak darbeleri ile sabitleştirilen hareketli üst kapak aracılığıyla kuşakları tutar ve sabitleştirir. Cıvata, somun veya kama gerektirmez.

Cuplok sistemine adım adım boru ve bağlantı elemanı kullanımını ortadan kaldıran bileşenler ilave edildi. Özellikle yapının zaman kaybettiren destekleme sürecini hızlandırmak için bileşenler sistematik hale getirildi.

 

Cuplok sistemi insan gücü ile kurum için fazla ağır değildir, hatta tam tersine 3.2mm birinci sınıf çelik kullanıldığı için birçok bileşen kullanılan geleneksel 4 mm’lik boru sistemlerinden %20 daha hafiftir.

Cuplok sistemin çok yönlülüğü eşsiz bir avantajdır. Döşeme sistemlerini desteklemek için taşıyıcı ahşap veya çelik kirişlerle kullanılabilir. Ticari projelerde ve inşaat mühendisliği projelerinde çoğu zaman inşaat halindeki yapılara erişim gereklidir. Cuplok sistemi iskele, merdiven kuleleri, hareketli kulelere ve yükleme alanlarına kullanılabilen çok yönlü bir sistemdir.

Cuplok Sisteminin Avantajları:

  • Güçlü – Ayak başına 46 kN
  • Montaj sürelerinde tasarruf – hızlı montaj
  • Kolay montaj
  • Sistematik hale getirildiğnden iskele kurum ve söküm işçilik masraflarını düşürür.
  • Tamamıyla sistematik hale getirilmiş – boru ve gevşek bağlantıları ortadan kaldırır.
  • Sistem parçaları, geleneksel benzerlerinden %20 daha hafif
  • Destek için çok yönlü
  • Nakilde büyük ekonomiklik

 

Back to Top