Hafif Pano Perde ve Kolon Sistemleri.

Hafif Pano Perde Kalıbı

Sacdan imal edilen karkasın beton gören yüzeyine plywood, su kontraplağı  yada sac kaplamak suretiyle elde edilen modüler kalıplardır. 35/100 – 150 – 200  – 40/100 – 150 – 200 –  50/100 – 150 -200 v.b. ölçülerde dizayn edilmekte olup vinç imkanı olmayan şantiyelerde kullanılmaktadır. Fazla ağır olmaması sebebiyle rahatlıkla elle monte edilebilen bu sistem her ölçü ve şekildeki betonarme imalatının yapılabilmesine olarak sağlamaktadır. Ölçülerinin mümkün olduğunca standart tutulması her projeye uyumunun sağlanması avantajını getirir. Sifero döküm olan bağlantı klipsleri ile monte edilen panolar birbirleri ile tam olarak birleştiğinden sızdırmazlık özelliğinde kazanmış olur.

Beton basıncı 17mm lik ankraj milleri ve kelebekleri ile karşılanan kalıbın şakülü payandalar ile sağlanmaktadır. Kurumu ve sökümünün kolay ve hızlı olması nedeni ile az miktardaki bir kalıp çok tekrar ettirilerek zamandan ve nakliyeden tasarruf imkanı sağlamış olur. Ayrıca panolar ölçülerinin elverişli olması nedeniyle depolamada ve taşımda maksimum imkanı sağlar.

 

 

Hafif Pano Kolon Kalıbı

Hafif pano kolon kalıpları projeye uygun ölçülerdeki modüler panolardan oluşturulmaktadır. Vinç gerektirmediği için elle kurulur. Bağlantı klipsleri ile monte edilir. payandalarla şaküle  gelmesi sağlanır. Beton basıncı ankraj milleri ve kelebekleri ile karşılanır. Değişken kolon ölçülerinde, ilave edilecek adaptör parçalarla kolaylıkla sisteme çözüm getirilir. Kolon kurumlarında kullanılan panolarla istenildiği takdirde perde imalatlarıda yapabilmek mümkündür. Bu da proje maksimum ekonomiyi getirmiş olur. Taşınması, kurumu ve sökümü çok kolay olduğundan zamandan kazandırma özelliğide mevcuttur.

 

Back to Top